BabaBag

Bababag to polska firma, która zajmuje się ręcznym szyciem wielorazowych worków na chleb, warzywa, owoce, bakalie i produkty sypkie. W ofercie sklepu znajdują się również wielorazowe płatki kosmetyczne.

Bambaw

Marka BamBaw pozyskuje materiał do produkcji swoich produktów z Indonezji i Chin w sposób zrównoważony i etyczny. Firma dba o najlepszą jakość materiału oraz jest współodpowiedzialna za osoby zatrudnione na plantacjach. Celem marki jest zmniejszenie ilości odpadów generowanych na świecie. Klientom dostarcza produkty najwyżej jakości, które można używać na co dzień bez szkody dla planety.

BeePack

BeePack to producent naturalnych woskowijek. Wykonane są z polskiej tkaniny bawełnianej z dodatkiem wosku pszczelego, żywicy drzewnej i oleju jojoba. Nie zawierają chemii. Można je używać przez długi czas. Idealne do kanapek, ciast, pieczywa.

Przeczytaj naszą rozmowę z Tomaszem Kostrzewą z BeePack i dowiedz się więcej na temat woskowijek.

Biokurier

Pod tą nazwą funkcjonuje czasopismo, portal internetowy oraz sklep z najlepszej jakości produktami ekologicznymi. Organizujemy  seminaria i prezentacje dotyczące trendów na rynku żywności ekologicznej i produktów naturalnych. Jesteśmy partnerami najważniejszych imprez branżowych w Polsce: Natura Food, World Food, EcoTime.

Zachęcamy do odwiedzania naszego portalu. 

Cheeky Panda

Marka Cheeky Panda została stworzona przez dwóch młodych przedsiębiorców, Chrisa i Julie w styczniu 2016 r. po ich wycieczce do południowo-wschodniej Azji, gdzie byli świadkami marnotrawstwa przyjaznego środowisku i skórze bambusa. Zdecydowali się wprowadzić na rynek brytyjski i rynki europejskie w pełni ekologiczne produkty produkowane w 100% z tego surowca. Cheeky Panda jest pierwszą na świecie firmą produkującą artykuły higieniczne posiadającą certyfikat FSC 100%.

Ecoffe Cup

Producent kubków wielokrotnego użytku z naturalnego włókna, skrobi kukurydzianej i żywicy. Bez BPA, BPS oraz ftalanów. Kubki Ecoffe Cup wyróżniają się nieszablonowym wzornictwem.  Sprawdzają się idealnie do zimnych i ciepłych napojów.

Ecostrawz

Ecostrawz to brytyjski producent słomek wielorazowych działający od 2013 roku.Firma sprzedała już ponad 100 000 słomek do wielokrotnego użytku na całym świecie. Choć brzmi to imponująco, to wciąż jest to niewielki ułamek w porównaniu do sprzedaży słomek plastikowych.

Hydrophil

Ceniony producent ekologicznych, bambusowych szczoteczek do zębów, środków i akcesoriów do higieny jamy ustnej i ciała.

If You Care

Marka If You Care powstała w 1990 roku i zaczęła od niebielonych filtrów do kawy. Później pojawił się pomysł produkcji papieru do pieczenia. W tym czasie na rynku północnoamerykańskim nie było żadnej innej marki oferującej brązowe, bezchlorowe produkty papierowe. Dziś If You Care to lider w segmencie produktów biodegradowalnych używanych na co dzień w kuchni.

Mokolen

Mokolen to malutka pracownia z warszawskiego Mokotowa stworzona przez Kasię i Olgę, które projektują i szyją lnianą odzież i akcesoria, troszcząc się o naturę.  – Naszym głównym celem jest stworzenie produktów dla każdego, kto ceni tak jak my naszą planetę – deklarują

Pokito

Pokito to kanadyjska marka produkująca kubki wielokrotnego użytku. Idealne na co dzień. Praktyczne i poręczne. Składają się do trzech różnych rozmiarów. Kolorowe i stylowe. Kubki Pokito pokochały miliony ludzi na świecie.

Rags’y

Producent stylowych butelek do napojów wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Przez długi czas utrzymują pożądaną temperaturę: ciepło przez 12 h, zimno – przez dobę. Butelki Rags’y wyróżnia lekkość, doskonałe wykonanie oraz efektowny styl.

Sakwabag

Sakwabag to rodzinna firma, która produkuje wielorazowe, ekologiczne woreczki na owoce i warzywa z certyfikowanych materiałów najwyższej jakości.

Wild Nature

Producent produktów idealnych dla osób żyjących w zgodzie z filozofią zero waste: prostych, niedrogich i służących dzikiej, nieskalanej naturze. Bez niepotrzebnej filozofii i marketingu. Bez opakowań, reklamy i wszystkiego tego co zbyteczne.

WoodWay

Słoweńska firma produkująca naturalne, modne akcesoria codziennego użytku. Użyte materiały nie zanieczyszczają środowiska i nie są szkodliwe dla ludzi ani zwierząt.

Wydawnictwo Gaj

Wydawnictwo książek o tematyce ekologicznej i prozdrowotnej. Piszemy o medycynie naturalnej, zdrowym stylu życia i żywności ekologicznej. Od ponad 20 lat wydajemy kultowy Ekologiczny Poradnik Księżycowy.

Zobacz nasze książkowe propozycje.