Tradycyjny ogród ekologiczny to 5 seria poradników wprowadzających w świat ogrodnictwa ekologicznego. To oparte na praktycznych doświadczeniach wskazówki i przepisy wspierające ogrodników w uprawie ziemi w rytmie natury.

Kolejne części serii dostarczają przepisów na ekologiczne środki ochrony roślin, naturalne nawozy. Nie brakuje porad dotyczących układania płodozmianu, wykorzystywania sąsiedztwa roślin oraz tworzenia kompostu. Porady zaczerpnięte zostały od polskich rolników ekologicznej, z literatury naukowej oraz starych podręczników ogrodniczych.

Seria Tradycyjny Ogród Ekologiczny. Części

W skład serii wchodzą książki:

Porady zaczerpnięte z praktyki rolników i ogrodników ekologicznych, starych podręczników i najnowszych badań naukowych.

Każda książek jest bogato ilustrowana.

Seria Tradycyjny Ogród Ekologiczny

Seria Tradycyjny Ogród Ekologiczny

Tradycyjny Ogród Ekologiczny -autor

Książki opracował Zbigniew Przybylak (1953-2021), który przez wiele lat prowadził własny ogród ekologiczny a także przeprowadził dziesiątki wywiadów z rolnikami ekologicznymi z całej polski.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

250 ekopreparatów na szkodniki i choroby

33,99 
250 ekoproduktów na szkodniki i choroby to drugi z serii poradników poświęconych tradycyjnemu ogrodnictwu ekologicznemu. To obszerny zbiór prostych receptur na sprawdzone w praktyce ekologiczne preparaty i liczne porady dotyczące zapobiegania i zwalczania chorób grzybowych oraz ograniczania nadmiaru szkodników.

200 ekosposobów na siew i pozyskiwanie nasion

34,99 
200 ekosposobów na siew i pozyskiwanie nasion to obszerny zbiór sprawdzonych sposobów na pozyskiwanie nasion, a także porad zapewniających zdrowie ogrodu, które pomogą gospodarować w harmonii z przyrodą.

250 eko porad: na dobry kompost, roślinne gnojówki, przywabianie owadów – Zbigniew Przybylak

33,99 
250 EKOPORAD: NA DOBRY KOMPOST, ROŚLINNE GNOJÓWKI, PRZYWABIANIE OWADÓW Czwarty z serii poradników autorstwa Zbigniewa Przybylaka poświęcony jest tradycyjnemu ogrodnictwo

Ogród ekologiczny. 50 pytań i odpowiedzi

17,90 
W ksiażce Ogród Ekologiczny. 50 pytań i odpowiedzi zebraliśmy najciekawsze pytania zadawane przez Czytelników wydawanego od 1993 roku Ekologicznego Poradnika Księżycowego oraz czasopisma dla rolników ekologicznych Eko Arka. Przygotowując odpowiedzi, autorzy bazowali na wiedzy zaczerpniętej z podręczników ogrodniczych i rolniczych, ale też licznych rozmów oraz doświadczeń eko rolników i ogrodników.

300 ekosposobów na szkodniki i choroby – Zbigniew Przybylak

34,99 
Jak pozbyć się chorób i szkodników z ogrodu, nie szkodząc przyrodzie? Jak wykorzystać płodozmian, aby zwiększyć plony i zmniejszyć problemy ze szkodnikami i chorobami? W jaki sposób wykorzystać sąsiedztwo roślin w ogrodzie i gospodarstwie

Tradycyjny Ogród Ekologiczny (seria)

105,99 
Tradycyjny Ogród Ekologiczny to seria książek, dzięki której zdobędziesz niezbędną i praktyczną wiedzę jak naturalnymi metodami zwalczać szkodniki w ogrodzie i jak dobrze współdziałać z naturą by odnieść sukces w uprawie roślin. Każda z książek traktuje o czymś innym, ale razem tworzą spójną całość.