Plan żywieniowy. Przepisy z wyliczoną kalorycznością - Wydawnictwo Gaj

Plan żywieniowy. Przepisy z wyliczoną kalorycznością

Jeżeli nie dotykają Ciebie specyficzne uczulenia i dolegliwości wymuszające dietę eliminacyjną, możesz samodzielnie przygotować plan żywieniowy, który pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy, utrzymać wagę lub nabrać masy. Opracowana przez Elżbietę Przygocką książka „Ułóż sobie zdrowie” dostarcza 270 odpowiednio skalkulowanych i z bilansowanych przeisów. To bardzo pomocne narzędzie podczas zmiany nawyków żywieniowych.

Zdrowy styl życia to codzienna praktyka, którą trzeba sobie samodzielnie wypracować. Moja książka jest tu przydatnym narzędziem. Daje wskazówki, pomaga, ale nic samo się nie zrobi. Odchudzanie nie oznacza ascetycznego, monotonnego życia z kalkulatorem w dłoni… Zdrowe potrawy przyrządzimy dość szybko z łatwo dostępnych składników, a nawyki można zmieniać stopniowo. Bez presji – – mówi Elżbieta Przygocka w rozmowie z Biokurierem.

Sprawdź książkę: Ułóż sobie zdrowie

Codzienny zbilansowany jadłospis. Jak z klocków

„Ułóż sobie zdrowie” to książka, w której znajdziecie 270 receptur. Każdy przepis jest zbilansowany (tzn. zawiera odpowiednie ilości białka, tłuszczu i węglowodanów) oraz obliczony na 400 kcal.  Dzięki temu, jak z klocków, możemy ułożyć jadłospis na 2000, 2400 czy 1600 kcal itd., tworząc całodniowy i zawsze zbilansowany (zawierający odpowiednie proporcje węglowodanów, białka i tłuszczy) plan żywieniowy. Dzięki temu, że każdy przepis został opracowany na 1 osobę, łatwo możemy porcjować dania.

Przykład jadłospisu na 2000 kcal (przepisy z książki „Ułóż sobie zdrowie”)

  • Śniadanie: Jajecznica z pomidorem (400 kcal)
  • Drugie śniadanie: Jogurt z nasionami chia i owocami (400 kcal)
  • Obiad: Łosoś pieczony z kaszą gryczaną i tartą marchewką 2 porcje (800 kcal)
  • Kolacja: Kanapka z omletem i warzywami (400 kcal)

Każdy przepis (oprócz przepisów uzupełniających) zawiera około 400 kcal oraz odpowiednią ilość makroskładników (12–20% białka, 20–30% tłuszczu, 50–55% węglowodanów).

Zanim zaczniesz, policz. To nie jest trudne

W rozdziałach wstępnych do „Ułóż sobie zdrowie” zaprezentowane zostały proste wzory na BMI, podstawową przemianę materii, całkowitą przemianę materii wraz z przystępnym omówieniem, które pozwala na ich wykorzystanie w opracowywaniu własnego jadłospisu.

Zdrowa dieta. Ty decydujesz!

Baza 270 przepisów sprawia, że nikt nam niczego nie dyktuje narzuca. – Możemy wybrać te potrawy, które lubimy, bez potrzeby ich dodatkowej analizy pod względem kaloryczności czy zawartości substancji mineralnych. W dodatku wszystkie z nich przyrządzimy szybko, a składniki łatwo znajdziemy w pobliskim sklepie. Jeżeli miałabym szukać różnych wyszukanych produktów i przyrządzać nieznane mi potrawy przez długi czas, szybko bym się zniechęciła. Nie lubię też, jak mi ktoś narzuca, co mam jeść. Wolę mieć wybór. Wykorzystując przepisy z „Ułóż sobie zdrowie”, możesz na bieżąco decydować, co jesz, a jednocześnie pod kontrolą masz właściwości odżywcze i kaloryczność.

Ksiażka Ułóż sobie zdrowie to 270 zbilansowanych przepisów.

Elżbieta Przygocka – o autorce

Elżbieta Przygocka od ponad 20 lat zajmuje się racjonalnym odżywianiem. Tworzy przepisy, nie tylko dietetyczne. Gastronom i specjalista ds. dietetyki, pasjonatka holistycznego podejścia do życia o introwersyjnej osobowości. Śledź na instagramie: kreatorfitmenu

Wywiad z Elżbietą Przygocką przeczytacie tutaj: Odchudzanie, nie oznacza życia z kalkulatorem w dłoni 

Scroll to Top
Polityka Prywatności
(c) 1993-2023 Wydawnictwo Gaj   |   wykonanie: BioBRND.pl