Blog

Układamy własny plan żywieniowy z książką „Ułóż sobie zdrowie”

Bardzo często w takich przypadkach wystarczy podstawowa wiedza (przedstawiona w maksymalnie uproszczony sposób w rozdziałach wstępnych książki), odpowiednie przepisy oraz ich zastosowanie (co też dokładnie jest opisane w książce w rozdziale „Jak obliczyć swój plan żywieniowy”, więc bardzo łatwo można samodzielnie skomponować sobie dietę i zdrowy styl życia). W trakcie pracy z pacjentami zauważyłam, że nie każdy ma odwagę pójść do dietetyka, przyznać się do swoich nadprogramowych kilogramów. To dość osobista sprawa, dlatego z myślą o takich osobach powstała ta książka – mówi dalej Elżbieta Przygocka.

Z książką Ułóż sobie zdrowie możecie skorzystać z 270 zbilansowanych przepisów. Każdy z nich jest ułożony tak, że ma 400 kcal oraz odpowiednią ilość makroskładników (12–20% białka, 20–30% tłuszczu, 50–55% węglowodanów). Co ważne większość przepisów przyrządzisz w 15-20 minut. Jeżeli na przykład chcesz stworzyć codzienne menu na 1600 kcal wystarczy, że wybierzesz 4 dowolne potrawy z proponowanych w książce.

Możesz też na przykład wybrać 3 i jedną podwójną porcję. Pamiętaj, że każdy przepis rozpisany jest jako danie dla jednej osoby.

Więcej o książce Ułóż sobie zdrowie w dwuczęściowym wywiadzie, który opublikowany został na biokurier.pl

Odchudzanie nie oznacza życia z kalkulatorem w dłoni

Tworząc „Ułóż sobie zdrowie”, chciałam stworzyć książkę przeznaczoną dla osoby, która nie boryka się z jakimiś specyficznymi uczuleniami bądź dolegliwościami zdrowotnymi, czyli właściwe może jeść wszystko, a chce po prostu zrzucić zbędne kilogramy (nabrać kilogramów lub utrzymać swoją masę ciała poprzez zdrowsze odżywianie) – mówi Elżbieta Przygocka w wywiadzie z Biokurierem.

Tutaj kupisz książkę: Ułóż sobie zdrowie