Dziecko i pies w domu? Mamy na to... bajkę - Wydawnictwo GAJ

Dziecko i pies w domu? Mamy na to… bajkę

Dzieci wychowywane wspólnie ze psami i innymi zwierzętami, wykazują otwartość wobec nowych doświadczeń, są ciekawe i chętniej podejmują wyzwania – tak wynika z badań naukowych, ale też codziennych obserwacji.  Cechy te są korzystne dla budowania poczucia własnej wartości u dziecka. Zwierzęta pozytywnie wpływają na wszystkie sfery rozwoju malucha: intelektualną, emocjonalną i społeczną – przekonuje Daria Jaworska, psycholog i autor wyjątkowej bajki “Bezik wielki pies”.

Zwierzę w domu. Co się zmienia?

Opowiadanie (z jego lekturą świetnie poradzą sobie już 7-8 letnie dzieci) prezentuje historię rodziny Krzysia. W ich życiu pojawia się ktoś wyjątkowy – adoptowany ze schroniska pies Bezik. Pies błyskawicznie staje się ulubieńcem rodziny a mały Krzyś odkrywa świat nowych emocji, wrażeń i obowiązków związanych z posiadaniem zwierzaka. Jest w tej książce to, co najważniejsze: relacje, zwłaszcza te, które tworzą się, gdy w domu Krzysia i jego rodziców pojawia się Bezik, sprawiając, że gama emocji, które odtąd wszystkim będzie towarzyszyć, staje się znacznie bogatsza. Książkę o wielkim psie i tym, co dzieje się wraz z jego pojawieniem się w domu Krzysia mogła napisać osoba, która nie tylko zna ludzi i zwierzęta, ale przede wszystkim sama obdarza ich/je całą gamą uczuć, która umie mówić i pisać nie tylko o tym, co łatwe i przyjemne, ale również o tym, co zaskakujące, trudne, nieprzewidywalne, o tym, co sprawia, że poznajemy nie tylko naszych pupili, ale również siebie – mówi prof. Roman Leppert, pedagog, profesor nauk społecznych, nauczyciel akademicki związany z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

  • Ksiażkę kupicie na Allegro (ze smartem) oraz w naszym sklepie. Sprawdź: Bezik wielki pies. Już wkrótce wydamy kolejną część serii.

Jak zwierzę wpływa na rozwój dziecka?

Serdecznie polecamy też wywiad z Darią Jaworską. Na stronach naszego portalu mamywsieci opowiada ona jak zwierzę korzystnie wpływa na rozwój dziecka.

Na zdjęciu poniżej Daria Jaworska ze swoim psem Gomezem.

 

Scroll to Top
Polityka Prywatności
(c) 1993-2023 Wydawnictwo Gaj   |   wykonanie: BioBRND.pl