Blog

Jaki będzie 2024 rok – podcast z autorką Ekologicznego Poradnika Księżycowego

Magdalena Przybylak – Zdanowicz, autorka Ekologicznego Poradnika Księżycowego, gościła niedawno w podcascie “Naturalnie o ogrodach”. Rozmowa z Jackiem Naliwajkiem dotyczyła prognoz i planów na ogrodniczy 2024 rok.

Czego możemy spodziewać się po roku słońca? Ma być mniej anomali pogodowych, ale będzie to suchy rok. Tym bardziej, że nadchodząca zima też nie będzie obfita w opady. Gorzej będą plonowały warzywa korzeniowe. Pomidory powinny być mniej narażone na zarazę ziemniaczaną.  Powiemy także, jakie prace warto wykonywać od nowiu do pełni i od pełni do nowiu. Kiedy siać, a kiedy zbierać owoce.

Gdzie wysłuchasz odcinka?

Odcinka wysłuchasz na platformach streamingowych:

Zagnieżdżamy go również poniżej:

Naturalnie o ogrodach, czyli…

Naturalnie o Ogrodach to projekt Katarzyny Bellingham i Jacka Naliwajka. Skierowany jest doosób zainteresowanych ekologiczną uprawą ogrodu, z poszanowaniem praw natury, bez używania nawozów sztucznych i chemicznych środków ochrony roślin. W podcastach autorzy mówią o o ogrodach naturalnych, ekologicznych, pożytecznych i przyjaznych naturze.

Ekologiczny Poradnik Księżycowy

zawiera najlepsze daty siewów, nasadzeń i praw ogrodniczych. Wydawany jest od ponad 30 lat. Bazuje na rytmie księżycowym. Sprawdź: Ekologiczny Poradnik Księżycowy