Blog

Podwodni Łowcy – gra karciana już dostępna!

Podwodni łowcy to gra karciana, która jest podwójnym debiutem! Marek Olszewski debiutuje jako autor, a my po raz pierwszy w naszej historii wydajemy grę karcianą. Mamy nadzieję, że to początek ciekawej przygody. Gra jest familijna – da radość zarówno młodym graczom (od 8 lat) jak i tym bardziej wprawionym. Niewielki format pudełka sprawa, że bez problemu zabierzecie ją w podróż. 

Grupa nurków postanowiła urządzić turniej polegający na zebraniu największej i najbardziej różnorodnej kolekcji rybek. Zostań jednym z nich i rozpocznij podwodne łowy. Im głębiej zanurkujesz, tym więcej rybek możesz złapać… ale uważaj… możesz też wynurzyć się z pustą siecią! W tworzeniu unikalnych kolekcji pomogą Ci: sieć i harpun. Krewetki zastąpią Ci każdą rybę. Uważaj na falę, bo stracisz część kolekcji.

Na czym polega gra?

Podwodni łowcy to gra karciana. Każdy z graczy wciela się w rolę nurka. W każdej turze nurek będzie próbował złapać rybki albo zapunktować zestawy złapanych rybek. Nurkowanie na większej głębokości zapewnia możliwość złapania większej ilości ryb, ale wiąże się z ryzykiem że nic nie złapiemy. Zwycięzcą zostanie gracz, który zgromadzi najwięcej punktów przyznawanych za zestawy rybek.

Dlaczego warto zagrać w grę Podwodni łowcy?

  • Gra oparta jest o mechanikę push your luck (licz na szczęście) i set collection (kolekcjonowanie zestawów). To gratka dla lubiących ryzykować i dobierać karty
  • interakcja pomiędzy graczami
  • Stosunkowo proste, łatwe w wytłumaczeniu zasady
  • Krótki czas rozgrywki (20-30 minut)
  • Gra jest przyjazna dla osób z zaburzeniami rozpoznawania barw (karty posiadają specjalne symbole ułatwiające grę)

Kompaktowe, niewielkie pudełko sprawia, że grę bez problemu zabierzesz na każdy wyjazd (tak jak zabierasz zwykłe karty do gry). Sprawdź: Podwodni Łowcy